Brak produktów w koszyku.

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa

Zastosowanie pianki polietylenowej jest bardzo zróżnicowane i jest ona wykorzystywana w wielu branżach. Najczęściej przypisywania jest jednak do firm transportowych oraz budowlanych, chociaż spotkamy się z nią również w mniejszych zakładach kurierskich. Dzięki jej właściwościom amortyzującym możemy być w pełni spokojni o stan bezpieczeństwa naszych przesyłek, oraz pomogą one uniknąć nam zbędnych strat.

Czym jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa powstaje podczas procesu polimeryzacji etylenu – stąd jej nazwa. Jest to miękkie tworzywo, które najczęściej wykorzystywane jest do zabezpieczania przedmiotów przed zarysowaniami i uderzeniami. Pianka polietylenowa jest substancją bardzo ciężką do uszkodzenia, szczególnie przypadkowego. Jej niski poziom ścieralności sprawia, że jest przedmiotem długowiecznym, oraz można ją wykorzystywać ponownie. Warto również wspomnieć o jej izolacji termicznej, dzięki czemu odnajduje ona swoje miejsce również w budownictwie. Charakteryzuje się także wysoką elastycznością – można ją bez problemu wyginać oraz przypasowywać kształtem do przedmiotów, które mają być przez nią ochraniane. Jej gramatura jest niska, tak więc transport oraz składowanie nawet dużych ilości nie powinien stanowić najmniejszego problemu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Pianka polietylenowa wykorzystywana jest nie tylko do ochrony od zewnątrz, ale również i od środka opakowań. Pełni rolę wypełniacza do przesyłek kurierskich, gdyż bardzo łatwo można ją upchnąć do wnętrza. Jej odporność na temperatury (właściwości termoizolacyjne), giętkość, oraz lekkość, sprawiają, iż sprawdza się ona doskonale przy transporcie dowolnego rodzaju towarów.

Do dodatkowych zalet, jakie posiada pianka polietylenowa, należy dodać również jej tłumienie głośnych dźwięków (dźwiękochłonność), właściwości zatrzymujące działanie wody (wodoszczelność), oraz niskie ryzyko wystąpienia na jej powierzchni pleśni oraz grzybów. Nie wydziela ona również niebezpiecznych dla zdrowia związków, dzięki czemu swoje zastosowanie odnajduje nawet w przemyśle spożywczym.

Pianka polietylenowa dostępna w naszym sklepie

Przy użyciu pianki polietylenowej z naszego asortymentu, możemy być w stu procentach pewni, iż ochroni ona wszystkie nasze przesyłki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Spieniony polietylen doskonale radzi sobie z tłumieniem również tych najsilniejszych wstrząsów, tak więc nawet w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia w postaci upuszczenia naszej paczki, jej stan powinien pozostać nienaruszony.

Pianka polietylenowa (nazywana przez naszych klientów również “cienką gąbką”) jest przedmiotem chętnie nabywanym przez osoby prowadzące różnego rodzaju działalności, ale też i do użytku domowego. Posiadamy wiele jej wariantów wymiarowych, w tym o różnej szerokości, długości, oraz grubości.

Jesteśmy w stanie zagwarantować, że pianki polietylenowe dostępne w sklepie pakuj24.pl są wykonane z polietylenu najwyższej jakości, tak więc produkt ten może być bez problemu używany nawet w branży budowlanej. Pianka ta jest bowiem świetnym izolatorem, i jest w stanie powstrzymywać zarówno skrajne temperatury, jak i poziom wilgoci.

Wyróżniamy jej dwa typy, znane pod nazwami “pianka sieciowana” oraz “pianka niesieciowana”. Powstają one w całkowicie innych procesach technologicznych i różnią się właściwościami. Podczas wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, którego materiału powinniśmy użyć, zawsze będziemy w stanie uradzić eksperckiej odpowiedzi.

Warto również wspomnieć, że pianka polietylenowa posiada zdolność izolacji ciepła na wyższym poziomie, niż wełna mineralna lub styropian. Dzięki jej odpowiedniemu zastosowaniu, będziemy w stanie znacznie obniżyć nasze rachunki za prąd oraz ogrzewanie – wystarczy dobrze zorganizować swój system izolacji.

Niezależnie więc od tego, w jakim celu pianka polietylenowa będzie używana, jesteśmy w stanie zapewnić, iż poziom jej jakości oraz odporny materiał spełnią wszelkie oczekiwania. Odnajduje ona swoje zastosowanie nawet w branży medycznej – co samo przez siebie powinno świadczyć o jej niezawodności.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter