Brak produktów w koszyku.

Opaski zaciskowe

Opaski zaciskowe

W Polsce ogromną popularnością cieszą się opaski zaciskowe, które wykorzystywane są na wiele sposobów. Występują pod wieloma nazwami. Zamiennie można używać opaski zaciskowe, opaski kablowe, czy też trytytki. Choć ten niepozorny kawałek plastiku wydaje się być całkowicie zbędny, to jednak osoby, które choć kilka razy ich użyją, to wiedzą jak ciężko jest znaleźć godny zamiennik. Trytytki są nie tylko funkcjonalne i mają liczne zastosowanie, ale przede wszystkim są bardzo tanie. Przedstawiamy, czym charakteryzują się opaski kablowe, a także jak mogą być stosowane.

Jak powstały opaski zaciskowe?

Przedstawione opaski nie powstały dość dawno temu. Można rzec, że są świeżym wynalazkiem. Ich wynalezienie datuje się na 1958 rok przez firmę Thomas&Betts. Jej początkowe zastosowanie opierało się na byciu elementem, który umożliwiał wiązanie kabli w samolotach. Pierwsze opaski były metalowe, dopiero po upływie czasu rozpoczęto ich produkcję z nylonu,

Opaski są bardzo proste w budowie. Posiadają zwężony koniec, na którym występuje zębatka. Z drugiej strony opaski znajduje się główka. Wystarczy przełożyć taśmę przez główkę i powstaje mocna pętla. Wystającą i zawadzającą część można odciąć i nie będzie rzutowało to na jakości i funkcjonalności produktów.

W naszym sklepie znajdziesz do wyboru opaski białe i opaski czarne.

Jak można otworzyć trytytkę?

Opaski zaciskowe pozostają odporne na próby otwarcia lub też samoczynne jej otworzenie. Niezbędne jest jej rozcięcie, choć wiąże się ono bezpośrednio z nieodwracalnym rozcięciem.

Ewentualnie można próbować otworzyć opaskę za pomocą np. śrubokręta. Wówczas podważa się delikatnie zapadkę. Bardzo rzadko się to udaje, jednak jest to możliwe. Wówczas taką opaskę możesz ponownie użyć. W sklepie można zakupić także trytytki wielorazowe, z podwójnym zamkiem.

Czym charakteryzują się opaski zaciskowe?

Opaski zaciskowe są bardzo tanie, a jednocześnie trudne do zastąpienia innymi produktami. Trytytki są przede wszystkim tanie, dlatego można stosować je na każdym kroku i nie trzeba ich nadmiernie oszczędzać, co pozwala na solidne zamocowanie przewożonych towarów. Dodatkowo posiadają naprawdę wszechstronne zastosowanie. Z powodzeniem mogą służyć do tymczasowych napraw i mocowania.

Jak można wykorzystać opaski zaciskowe?

Możliwości wykorzystania tych opasek są w rzeczywistości nie skończone. Za ich pomocą można nie tylko scalać wiązki przewodów. Ten produkt spotykany jest na każdym kroku. Przedstawiamy podstawowe sposoby zastosowania trytytek w domu w pracy.

Tradycyjne wykorzystanie

Pierwotne wykorzystanie tych produktów opiera się na spinaniu przewodów w większe wiązki. W przypadku, gdy stosowane są na zewnątrz należy wybrać modele odporne na promieniowanie słoneczne. Z kolei producent zaleca, aby do scalania instalacji elektrycznej wybierać produkty posiadające specjalne atesty.

Mocowanie kołpaków

Trytytki mogą z powodzeniem być stosowane do dodatkowego mocowania kołpaków. Ze względu na szeroką gamę kolorów nie umniejszają atrakcyjności pojazdu.

W przemyśle spożywczym i farmaceutycznym

Przedstawione produkty cieszą się ogromnym powodzeniem w produkcji i transporcie. Opaski wytworzone z polimerami z tlenków metali mogą być wykrywalne przez skaner X-Ray i czujniki metali. Możesz je wykorzystywać do przymocowywania etykiet do worków lub kartonów służących do transportu żywności

Zaplombowanie zawartości przesyłki

Osoby, które chcą ochronić zawartość przesyłki przed niepowoływanymi osobami mogą wykorzystać do tego wspomniane opaski. Wówczas żaden pracownik czy kurier nie odważy się na otworzenie. Do tego dedykowane są specjalne opaski posiadające oznaczenia. Producent może dostosować je dowolnie.

Oznaczenie towarów

Opaski zaciskowe z pakuj24.pl możesz stosować także jako element oznaczenie towarów i przedmiotów naszykowanych w magazynie do wysyłki. Wówczas niezbędne jest posiadanie modeli w różnych kolorach, aby ułatwić ich rozpoznanie i odbiór. Równolegle producent oferuje także tabliczki opisowe, które służą do łatwiejszego rozpoznania przedmiotów. Zwalnia to z konieczności porównania produktów.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter