Brak produktów w koszyku.

Koperty papierowe

Koperty papierowe

Prawdopodobnie każdy z nas miał okazję skorzystać kiedyś z kopert papierowych. Jest to przedmiot tak uniwersalny, że chyba nie trzeba go nikomu przedstawiać. Codziennie znajduje on zastosowanie, chociażby przy wysyłaniu listów, lub też bardzo małych przedmiotów. Koperty papierowe możemy kupić w praktycznie każdej placówce pocztowej oraz sklepie z artykułami wysyłkowymi. Także w najprostszych sklepach papierniczych znajdują one swoich odbiorców. Co warto wiedzieć podczas wyboru papierowej koperty?

Uniwersalne zastosowanie kopert papierowych

Koperty papierowe są przedmiotem, które absolutnie musi znaleźć się w każdego rodzaju biurach oraz urzędach. Nic w tym dziwnego, są one bowiem głównym przedmiotem, który umożliwia nadawanie oraz odbieranie korespondencji. O samych kopertach nie można powiedzieć niczego odkrywczego: ot, jest ona zrobiona z papieru, czasem ma okienko, czasem posiada również samoklejący pasek – a czasem nie posiada żadnej z tych rzeczy. O ile konstrukcja oraz zastosowanie koperty są znane nawet dzieciom, o tyle mało kto zdaje sobie sprawę z ich różnorodności na rynku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Papierowe koperty możemy pogrupować ze względu na ich rozmiar. Rozróżniamy trzy standardowe wielkości: A, B, oraz C. Odpowiednio każdy z nich jest większy od swojego poprzednika. Najpopularniejsze koperty papierowe stanowią jednak te o formacie A – z kolei dzielą się one na jeszcze mniejsze wariacje. Zaczynamy od formatu określanego jako A0 (o polu powierzchni równym 1m2), a następnie, poprzez podzielenie go na pół, otrzymujemy format A1, z kolei poprzez podział formatu A1 na dwie równe części, otrzymujemy format A2 – sekwencję możemy powtarzać aż do otrzymania oczekiwanego przez nas rozmiaru. Opis alfanumeryczny posiadają również koperty o formatach B oraz C.

Koperta papierowa może być zamknięta na kilka podstawowych sposobów: poprzez użycie kleju (wymaga to zwilżenia paska koperty środkiem klejącym), klejona samoistnie (poprzez zetknięcie się dwóch klapek umiejscowionych przy zamknięciu, samoistnie sklejają się one ze sobą), oraz klejona za pomocą paska (wówczas należy odkleić pasek ochraniający klej przed wyschnięciem oraz zamknąć kopertę).

Jednym z rodzajów kopert są także koperty kwadratowe, których wszystkie boki są równej długości. Niektórzy twierdzą, iż koperty bąbelkowe również są jednym z rodzajów kopert papierowych – jest to niestety błędne stwierdzenie, gdyż różnią się one zarówno budową, jak i zastosowaniem. Po więcej informacji zapraszamy na odpowiednią podstronę zatytułowaną „Koperty bąbelkowe”.

Papierowe koperty w naszym sklepie

Podczas przeglądania naszej strony będziemy mogli zaopatrzyć się w papierowe koperty wykonane z papieru o kolorze białym – oczywiście w różnych wariantach rozmiarowych. Zdecydujemy również o obecności, lub też braku okienka.

Jeżeli zastanawiamy się, czy warto kupić papierowe koperty, to odpowiedź z całą pewnością brzmi: tak. Nawet jeśli nie korzystamy na co dzień z usług korespondencyjnych, to prędzej czy później mogą się one przydać. O ile w użytku prywatnym coraz częściej korzysta się z elektronicznej drogi komunikacji, o tyle przy załatwianiu najróżniejszych spraw biurowych, bez kopert papierowych po prostu nie będziemy w stanie się obejść – zwłaszcza, jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą. Co jednak w przypadku wysyłania naprawdę niewielkich przedmiotów? Nie trzeba zaczynać od szukania odpowiedniego pudełka, bowiem jeśli ów produkt jest wystarczająco małych gabarytów, to koperta również powinna spełnić swoje zadanie.

Oferta sklepu internetowego pakuj24.pl posiada produkty wytwarzane w sposób przyjazny środowisku, w tym koperty. Sprzedajemy tylko i wyłącznie sprawdzone produkty od znanych producentów.

Raczej nikt z nas nie będzie potrzebował pomocy podczas wysyłania listów ani przy obsłudze samej koperty papierowej – jeśli jednak macie wątpliwości na jakikolwiek inny temat z branży opakowań, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Posiadamy bowiem długoletnie doświadczenie na rynku.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter