Brak produktów w koszyku.

Folia stretch maszynowa

Folia stretch maszynowa

Folia stretch maszynowa, znana również jako folia polietylenowa, jest materiałem przeznaczonym do owijania towarów za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego maszyn. Głównie wykorzystywana jest do tak zwanego paletyzowania, które wykonywane jest przy pomocy owijarek automatycznych lub półautomatycznych. Podobnie jak jej ręczny odpowiednik, folia stretch maszynowa jest używana w celu ochrony towarów, zwykle znajdujących się  na paletach. Zabezpiecza także towar przez zbędnym brudzeniem się i przemakaniem.

Folia stretch maszynowa

Jak sama nazwa wskazuje, folia stretch maszynowa jest przystosowana do użytku przy pomocy maszyn. Sama folia stanowi materiał, dzięki któremu możemy dodatkowo ochraniać transportowany towar. Za jej pomocą będziemy w stanie uniknąć również kłopotów związanych z niestandardowymi rozmiarami naszych przesyłek.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Folia stretch maszynowa jest wykorzystywana głównie przez większe zakłady produkcyjne oraz hale magazynowe – w mniejszych przedsiębiorstwach jest stosowana rzadko, gdyż należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w odpowiednią owijarkę. Folia stretch charakteryzuje się swoją wysoką kleistością – wystarczy jedynie owinąć jakiekolwiek produkty, przykładowo znajdujące się na palecie, aby ściśle do nich przylegała. Folia maszynowa stretch odporna jest również na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silne podmuchy wiatru lub ulewy. Dzięki odpowiedniemu jej stosowaniu, owinięte przedmioty będą dobrze ustabilizowane, a wykonywanie na nich czynności magazynowych, takich jak przenoszenie czy przewożenie wózkiem widłowym, będzie wygodne oraz bezpieczne.

Właściwości folii maszynowej

Maszynową folię stretch charakteryzuje również duża odporność na wilgoć. Posiada również wystarczająco dużą rozciągliwość, aby owijanie palet było prostym zadaniem.

Rolki, na których znajduje się stretch maszynowy, są jednak dość ciężkie (waga rzędu kilkunastu kilogramów), tak więc manualne ich użycie byłoby zupełnie niepraktyczne. Konieczne jest zatem zaopatrzenie się w odpowiednią maszynę, najczęściej jest to wcześniej już wspomniana owijarka automatyczna lub też półautomatyczna. Jeśli jednak chcemy używać folii strech w sposób ręczny, to powinniśmy zapoznać się z odpowiednią podstroną naszego sklepu zatytułowaną „Folia stretch ręczna„.

Używanie maszynowego odpowiednika folii stretch gwarantuje bardziej dokładne owinięcie (w przypadku owijania ręcznego strata materiału zwykle jest większa, a cała struktura jest mniej stabilna), tak więc jakikolwiek pakowany towar nie powinien ulec uszkodzeniu.

Folia stretch maszynowa dostępna w naszym sklepie

W naszym asortymencie znajduje się folia maszynowa, której rozciągliwość sięga 150%. Jest to produkt transparentny, posiadający jedną stronę klejącą. Waga pojedynczej rolki wynosi mniej więcej osiemnaście kilogramów, jednakże o ostatecznej wadze informujemy każdego klienta z osobna – czy to drogą mailową, czy też telefonicznie.

Istnieje także możliwość zakupu owej folii w kolorze czarnym. Jej parametry są identyczne, jak jej przezroczysty odpowiednik, jednak używana jest do owijania rzeczy innej kategorii. Niewielka ilość folii wystarczy, aby towar został całkowicie przez nią zasłonięty. Stosowana jest najczęściej w przypadku zabezpieczania przedmiotów, które nie chcemy, aby były eksponowane dla osób trzecich.

Folia maszynowa jest znacznie wydajniejszą alternatywą w porównaniu do folii stretch przeznaczonych do użytku ręcznego. Dzięki wysokiej precyzyjności owijarek, jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie materiału do niezbędnego minimum, co znacznie zmniejszy ponoszone przez nas koszty. Jeśli zatem planujemy długoterminowo używać w naszej działalności folii stretch, to, z ekonomicznego punktu widzenia, znacznie lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na folię maszynową.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi oferowanymi przez nas foliami stretch – zarówno tymi maszynowymi, jak i ręcznymi. W naszym sklepie zakupić można również dyspensery, dzięki którym owijanie ręczne zostaje znacznie uproszczone. Przy zdecydowaniu się na zakup jakiejkolwiek folii stretch z naszego katalogu, można być w stu procentach pewnym, iż otrzymamy produkt o najwyższej jakości.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter