Brak produktów w koszyku.

Wypełniacze do paczek

Wypełniacze do paczek

Szeroko rozwijający się handel internetowy sprawił, iż wysyłanie przesyłek dla wielu przedsiębiorstw stało się już codziennością. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też w sklepie pakuj24.pl można zaopatrzyć się w tektury faliste oraz folie bąbelkowe, których można użyć jako wypełniaczy.

Wypełniacze zmniejszają straty

Odpowiednim użyciem wypełniaczy jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość przesyłek, które mogą zostać uszkodzone poprzez nieuwagę (przykładowo firm kurierskich). Aby zminimalizować straty, powinniśmy wcześniej zaopatrzyć się w dobrze dostosowane wypełniacze do naszych paczek – lepiej jest zapobiegać, niż leczyć!

Jeśli przesyłka zostanie dobrze zapakowana, przedmiot nie będzie się w niej swobodnie przemieszczać, a karton będzie w dobrym stanie, to nasza paczka powinna dotrzeć szczęśliwie na miejsce.

Aby jednak to uczynić, należy mieć na uwadze kilka ważnych czynników. Przede wszystkim, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jakość kartonów (im wyższa, tym lepiej dla nas). Dobrze byłoby także używać wypełniaczy do zabezpieczania każdego przedmiotu z osobna, niż, jak niestety duża część przedsiębiorców praktykuje, zbiorczo.

Konieczne jest jednak użycie odpowiedniego wypełniacza do paczek – nasze przesyłki podróżują ciężarówkami, zmieniają swoje położenie na sortowni, często są również rzucane, lub nawet przygniatane przez inne przedmioty. Dlatego też używanie wypełniaczy jest aż tak ważne.

Folia bąbelkowa i jej wykorzystanie

Inną nazwą określającą folię bąbelkową jest folia pęcherzykowa, i, jak sama nazwa wskazuje, jest ona pokryta miękkimi “wypustkami”, które doskonale amortyzują uderzenia oraz wstrząsy.

Aktualnie jest to najbardziej popularny wypełniacz do przesyłek, głównie za sprawą jego stosunkowo niskiej ceny oraz wygody w aplikacji – odpowiednią ilością folii wystarczy jedynie owinąć rzekomy przedmiot. Można również wepchnąć odpowiednią jej ilość do wnętrza paczki.

Folia bąbelkowa jest w pełni wodoszczelna i, przede wszystkim, wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Folia pęcherzykowa dostępna jest w wielu wariantach, w tym z małymi, lub też dużymi bąblami.

Dodatkową wygodę stanowią także woreczki z folii bąbelkowej, które już na początku przystosowane są, aby umieścić w nich przedmiot – jest to oszczędność czasu, którą warto rozważyć.

Tektura falista – właściwości

Kolejną propozycją sklepu pakuj24.pl dla ochrony naszych przesyłek jest tektura falista. Jest to tektura powstała z dwóch warstw papieru, której jedna z nich posiada pofalowaną powierzchnię.

Dzięki owym falom, nasze przesyłki będą dodatkowo amortyzowane przed silniejszymi uderzeniami. Idealnie sprawdzi się ona również przy tłumieniu wstrząsów.

Podczas pakowania, tektura falista pełni wiele funkcji, w tym głównie ochronną. Możemy nią owijać pojedyncze przedmioty. Sprawdzi się ona również w procesie wzmacniania kartonów używanych w przesyłkach – lepiej chroniona zawartość, to mniejsze ryzyko strat dla przedsiębiorstwa.

Nie zaszkodzi również użycie tektury falistej przy wypełnianiu pustych przestrzeni w paczkach. Mimo jej asekurujących przedmioty właściwości, tektura ta jest także sztywna, dzięki czemu może być stosowana jako przekładki pomiędzy pojedynczymi przedmiotami.

Tektura falista często zakupywana jest nie tylko w celu ochrony towarów podczas ich transportowania. Można ją stosować także jako materiał ochronny w domowym zaciszu – doskonale zapobiega ona przed zarysowywaniem oraz brudzeniem się przedmiotów. Tektura ta, jak już wcześniej wspomniano, jest bardzo dobrym separatorem, zatem dzięki jej użyciu będziemy mogli przykładowo oddzielić od siebie dwa ciężkie przedmioty podczas ich przenoszenia. Dzięki temu nie ulegną one zniszczeniu, a my nie poniesiemy strat.

Zabezpiecz swoje przesyłki

Podczas przygotowywania przesyłek do transportu warto jest używać wyżej wymienionej folii bąbelkowej oraz tektury falistej. Jest to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także niepotrzebnego stresu oraz nerwów w razie nieszczęśliwego wypadku.

Oprócz samych wypełniaczy warto stosować również inne metody zabezpieczania przesyłek przed uszkodzeniem, przykładowo taśm ostrzegawczych, które również znajdują się w asortymencie naszego sklepu.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter