Brak produktów w koszyku.

Worki papierowe

Worki papierowe

Worki papierowe stanowią część handlu od stuleci. Dawniej ludzie wykorzystywali torby płócienne, aby przenosić drobne lub sypkie przedmioty. Dziś niewielkie produkty transportowane w dużych ilościach są przenoszone za pomocą worka papierowego. Worki z papieru są ekologiczne i nadają się nie tylko do przenoszenia, ale także do magazynowania produktów. Są tańsze niż kartony, a mimo to oferują podobną wytrzymałość. Na co dzień zauważymy, że worki papierowe są nadal bardzo często używane przez sprzedawców w drobnych przedsiębiorstwach. Cukiernicy, piekarze i niewielkie warzywniaki nadal mają w swojej ofercie worki papierowe, zamiast plastikowych torebek.

Niestety w pewnym momencie udział papierowych torebek w handlu był coraz bardziej ograniczany przez popularyzowanie plastikowych i foliowych odpowiedników. Tworzywa sztuczne dominowały w przemyśle spożywczym przez ostatnie kilkanaście lat. Głównie ze względu na to, że oferowały wysoką wytrzymałość i lepszą ochronę od papierowych worków. Na przykład możemy porównać papierowe worki i ich foliowe odpowiedniki w przypadku przechowywania warzyw lub owoców.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Papierowe worki okazały się ekologiczne

Ze względu na coraz większą produkcję foliowych opakowań świat był zalewany z każdej strony odpadami, których nie dało się w bezpieczny dla środowiska sposób utylizować. Plastikowe butelki, opakowania na żywność i foliowe woreczki zapychały ocean, jak i środowisko miejskie. Wiele zwierząt zarówno morskich, jak i lądowych umierało przez ten negatywny wpływ surowców na ich miejsce zamieszkania. Tworzywa sztuczne zalegały w układach pokarmowych wielu dzikich zwierząt, a żyzność gleby zmniejszała się przez wpływ plastiku na środowisko.

Jeszcze w latach 90. o tych problemach mówiliśmy jedynie w gazetach. Jednak wkrótce stały się realnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Skutki zanieczyszczenia w niektórych miejscach świata były tak dotkliwe, że zaczęły dotykać mieszkańców dużych miast. Dlatego też worki papierowe ponownie stały się atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na degradowalność. Papier rozkłada się o wiele szybciej od plastiku. Z tego powodu worek z papieru jest o wiele bardziej atrakcyjny pod względem ekologicznym.

Worki papierowe – czyli powrót starego trendu

Różnorodne usługi spożywcze, jak i sklepy z drobnymi artykułami przemysłowymi w dzisiejszych czasach wróciły do papierowych worków. Czasami wynika to z zakazów rządowych działających w trosce o środowisko, innym razem ludzie sami wybierają papierowe worki, aby proaktywnie uczestniczyć w ochronie przyrody. Różnorodne organizacje stopniowo przyjmują rozwiązania w zakresie opakowań biodegradowalnych i używają toreb papierowych. Z kolei klienci chętnie akceptują taki rozwój w przemyśle. Obecnie worki papierowe ponownie stały się trendem.

Worki papierowe zyskały znów na popularności prawdopodobnie, dlatego że duże koncerny, jak i ich klienci są coraz bardziej świadomi tego, że nasz konsumpcjonizm wyrządza duże szkody planecie. Same torby papierowe są dziś w dużej mierze wykonywane z ekologicznych materiałów, dzięki czemu nie musimy wycinać drzew, aby je stworzyć. W wielu miejscach na świecie papierowe torby są tworzone z odpadów celulozowych lub trzciny cukrowej.

W Afryce popularną i nietypową metodą jest tworzenie papieru z odchodów słoni. Wiele osób może zdziwić ten fakt. Jednak im bliższe naturze materiały zostaną wykorzystane podczas tworzenia torby, tym krócej papier będzie w przyszłości rozkładany przez bakterie i mikroorganizmy. W przypadku plastiku i foliowych opakowań proces rozkładu może potrwać nawet kilkaset lat.

Worki papierowe i oszczędzanie energii

Torby papierowe produkujemy głównie z materiałów, które są dostępne lokalnie. Dlatego też producenci nie muszą marnować niepotrzebnych zasobów niezbędnych do transportowania towaru produkcyjnego. Taki stan rzeczy dodatkowo przyczynia się do oszczędzania energii. Pamiętajmy o tym, że powinniśmy być świadomymi konsumentami. Kiedy wybieramy worki papierowe z pakuj24.pl, zamiast plastikowych alternatyw realnie pomagamy w ratowaniu środowiska.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter