Brak produktów w koszyku.

Taśmy maskujące malarskie

Taśmy maskujące malarskie

Taśmy malarskie to nieodzowny element prac remontowych. Głównym zadaniem taśmy jest zabezpieczenie powierzchni, której nie chcemy uszkodzić np. podczas malowania. Taśmy malarskie gwarantują nam dużą skuteczność przy niewielkim nakładzie finansowym. Warto zapoznać się z ofertą dostępnych produktów, aby wybrać taśmę idealną dla siebie.

Wyświetlanie jednego wyniku

Taśmy malarskie – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów taśm maskujących, taśma w kolorze żółtym, której wszechstronne zastosowanie uczyniło ją jedną z najczęściej wybieranych taśm. Przeważnie używana jest przy pracach malarskich, ale znajdzie również doskonałe zastosowanie do prac tynkarskich. Żółta taśma charakteryzuje się delikatnością, dlatego po ściągnięciu jej ze ściany nie znajdziemy nieestetycznych śladów. Należy jednak pamiętać aby odkleić ją tuż po zakończeniu prac. Występuje w różnych szerokościach, dzięki czemu łatwo dopasować ją do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na intensywność koloru żółtego – im jest on ciemniejszy, tym słabszy jest klej.

Taśmy maskujące w kolorze niebieskim będą doskonałym wyborem, jeżeli chcemy pozostawić zabezpieczony element na dłuższy czas. Dzięki większej odporności na działanie promieniowania uv taśma maskująca może pozostać przyklejona nawet do trzech tygodni.

Taśma maskująca do krzywizn to propozycja dla wszystkich, którym zależy na zabezpieczeniu elementów stałych w pomieszczeniu takich jak schody, drzwi czy okna. Produkt jest elastyczny, dzięki czemu doskonale przylega i nie uszkadza nawet delikatnych powierzchni.

Kolejnym rodzajem jest taśma malarska zewnętrzna, której jak sama nazwa wskazuje można używać na zewnątrz bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Specjalnie dostosowane właściwości tej taśmy sprawiają, że gwarantuje ona najwyższej jakości działanie przez długi czas bez pozostawiania śladów na zabezpieczonych elementach.

Taśma maskująca – jaką wybrać, wskazówki

W zależności od tego jaki rodzaj prac będziemy wykonywać, potrzebna będzie odpowiednia taśma maskująca. Przed przystąpieniem do pracy, należy określić rodzaj podłoża, do którego chcemy taśmę przykleić. Do szczególnie delikatnych powierzchni odpowiednia będzie taśma papierowa, która nie pozostawia śladów. Taśmę papierową odrywamy dopiero gdy farba trochę wyschnie. Należy także określić szerokość taśmy, jest to istotne dla jej dokładnego przylegania.

Niezwykle istotną kwestią jest klej, którym pokryta jest taśma. Zbyt słaby sprawi, że taśma zacznie się odklejać a czynność taka jak malowanie ścian będzie znacznie utrudniona. Z kolei zbyt mocny klej utrudni nam oderwanie taśmy od powierzchni, co może powodować pozostawanie nieestetycznych śladów. Najbardziej powszechne kleje, którymi pokryte są taśmy to klej kauczukowy oraz klej akrylowy. Pierwszy z nich jest zdecydowanie bardziej odporny np. na działanie rozpuszczalników zawartych w farbach olejnych i wodnych. Należy jednak pamiętać o tym, że klej ten szybko się starzeje i taśma powinna być usunięta odpowiednio szybko. Klej akrylowy jest dużo delikatniejszy, taśma dobrze przywiera do podłoża i można pozostawić ją nawet na kilka dni bez obaw o uszkodzenia przy odrywaniu. Jeżeli nie mamy pewności czy dana taśma maskująca oderwie się bez pozostawiania śladów, możemy wykonać test w mało widocznym miejscu. Wystarczy przykleić kawałek wybranej taśmy a następnie delikatnie ją usunąć.

Ważny jest również impregnat, którym pokryta jest taśma. Podczas malowania ścian farba nie będzie przeciekać a my unikniemy kłopotliwych zacieków.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy taśmy powinniśmy bez problemu wybrać odpowiednią z całej gamy produktów.

Taśmy malarskie – niezbędne akcesorium

Taśmy malarskie to zdecydowanie niezbędne akcesorium podczas wszelkich prac remontowych. Z ich pomocą uchronimy wszystkie elementy, których nie chcemy narazić na zabrudzenia. Dodatkowo taśmy malarskie doskonale sprawdzą się podczas malowania ścian w geometryczne kształty. Istnieje niezliczona ilość zastosowania taśmy maskującej- to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu czy firmie.

Sprawdź też pozostałą naszą ofertę taśm samoprzylepnych.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter