Brak produktów w koszyku.

Napinacze i odwijacze do taśm PP

Napinacze i odwijacze do taśm PP

Taśmy polipropylenowe (pp) służą do zabezpieczenia dużych i ciężkich przesyłek na czas transportu albo na okres przechowywania ich w magazynie. Ich prawidłowe zastosowanie wymaga użycia dodatkowych akcesoriów, jakimi są zapinki oraz napinacze i odwijacze do taśm pp. Dzięki nim pakowanie produktów w kartony, zabezpieczanie ich przed otworzeniem w czasie transportu czy ustabilizowanie na paletach staje się bardzo łatwe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jak przebiega proces pakowania przesyłki przy użyciu taśm polipropylenowych?

Najpierw należy spakować produkty do odpowiedniego pudełka i zamknąć je przy użyciu taśmy klejącej. Tak przygotowany karton można dodatkowo zabezpieczyć taśmą polipropylenową. Jest ona odporna na warunki atmosferyczne, a dzięki swojej dużej wytrzymałości zabezpieczy towar podczas przewożenia go na miejsce docelowe.

Do założenia taśmy pp potrzebne są odpowiednie zapinki. Zakładamy je na końce taśmy, którą chcemy połączyć. Taśma pp jest bowiem dość sztywna i śliska. Bez dodatkowego elementu jej połączenie byłoby utrudnione.

Taśma spięta wokół kartony przy użyciu zapinki jest luźna. Można naciągać ją ręcznie, ale w takim wypadku nie uzyska się odpowiedniego naprężenia taśmy pp, które jest wymagane do prawidłowego zadziałania zabezpieczenia.

Do uzyskania właściwego naprężenia taśm polipropylenowych służą napinacze. Napinacz to małe urządzenie, dzięki któremu możemy usunąć luz na taśmie spinającej paczkę. Napinacz ustawiamy na pudełku, obok taśmy. Taśmę, która opasuje pudełko, umieszczamy wzdłuż napinacza w specjalnych rolkach. Koniec taśmy przekładamy przez rolkę, którą wprawiamy w ruch, naciskając rączkę napinacza. W ten sposób taśma jest przesuwana i napinana.

Po uzyskaniu odpowiedniego naprężenia taśmy polipropylenowej napinacz wysuwamy i paczka jest gotowa do wysyłki.

Napinacze to niezbędne akcesorium podczas pakowania dużego lub ciężkiego zamówienia

Pakowanie dużych lub ciężkich produktów przysparza czasem problemów. Podczas transportu nie mamy kontroli nad tym, co dzieje się z przesyłką. Jeżeli jakieś zabezpieczenie się poluzuje, nie jesteśmy w stanie tego poprawić. Dlatego tak ważne jest, by przygotowane przesyłki było maksymalnie zabezpieczone. Zastosowanie taśm polipropylenowych daje nam pewność, że opakowanie przesłanego produktu nie otworzy się, a produkt nie ulegnie zniszczeniu. Napinacz do taśm pp ułatwia prawidłowe zabezpieczenie kartonu. Dzięki niemu dostawa jest szykowana sprawnie i w wygodny sposób.

Jaki rodzaj taśmy może być stosowany do napinacza?

Napinacze przystosowane są do używania z taśmami o szerokości do 20 mm. Szersze taśmy nie zmieszczą się w układzie napinającym urządzenia.

Do czego służy odwijacz do taśm polipropylenowych?

Taśmy polipropylenowe dostępne są w postaci dużych bel. Odwijacz jest urządzeniem, które ułatwi proces pakowania zamówienia poprzez dozowanie taśmy. Wygląda jak wózek na wąż ogrodowy. Zamiast węża umieszcza się w nim belę z taśmą. Odwijacz zapobiega samoczynnemu rozwinięciu się taśmy pp z roki. Pozwala pobrać odpowiedni kawałek taśmy podczas pakowania.

Odwijacz do taśm pp może służyć dodatkowo jako miejsce przechowywania zapinek

W niektórych modelach odwijaczy znajduje się miejsce na dodatkowy pojemnik. Może on posłużyć do magazynowania zapinek niezbędnych do pakowania produktów przy użyciu taśm pp. Wszystkie materiały do bandowania znajdują się wówczas w jednym miejscu , co poprawia organizację pracy i sprzyja utrzymaniu porządku.

Odwijacz do taśm polipropylenowych charakteryzuje duża wytrzymałość

Taśmy spinające są różne szerokości, a bele, na które są pakowane mogą pomieścić wiele metrów takiej taśmy. To wpływa na ich ciężar. Odwijacze są więc dostosowane do utrzymywania ciężkich szpulek z taśmą. Dodatkowo wyposażone są w kółka, by umożliwić łatwe przenoszenie taśmy w obrębie magazynu.

Napinacze i odwijacze do taśm pp dostępne w naszym sklepie

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości napinacze i odwijacze do taśm pp, taśmy pp oraz niezbędne do ich wykorzystania akcesoria. Zapraszamy do rejestracji i do zakupów. Na wszystkie wątpliwości i pytania chętnie odpowiemy.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter