Brak produktów w koszyku.

Jak wysłać książkę do odbiorcy?

Jak wysłać książkę do odbiorcy?

Książki sprzedawane są stacjonarnie oraz online. Firmy zajmujące się sprzedażą różnych publikacji w Internecie, muszą zadbać o pakowanie książki w odpowiedni sposób. Tylko dzięki temu będzie można zadbać o ich ochronę. W nienaruszonym stanie dotrą one do klientów.

Jak zapakować książkę?

Tak, każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zamówienie kuriera, który odbierze książkę od nadawcy, nie będzie sprawiać żadnego problemu. Tym bardziej że wszystkie formalności można dopełnić online.

Jednak nie zawsze książka dociera do adresata w dobrym stanie. Może sam nadawca nie zawinił. Odpowiedzialność spoczywać może na firmie kurierskiej. Jednak negatywna opinia zostanie (w zdecydowanej większości przypadków tak bywa) przydzielona nadawcy. Co zrobić, aby tego uniknąć?

Warto zadbać o odpowiednie pakowanie książek. Tylko to będzie w stanie sprawić, że książkę uda się dostarczyć w stanie nienaruszonym do nadawcy.

Przygotowanie do wysyłki książek

Przygotowanie do wysyłki książek

Nie powinno sprawiać żadnego problemu. Tym bardziej że do wyboru są różnego materiały, które przydać się mogą podczas wykonywania takich czynności. Uwzględniając ich wybór, na pewno należy wziąć pod uwagę ilość publikacji, jakie mają dotrzeć do adresata.

Opakowania wykonane z tektury

Solidnej, wzmocnionej. Kartony, które będą cienkie, łatwiej uszkodzić. Z drugiej jednak strony, nie ma też co przesadzać z wagą samego opakowania, ponieważ może mieć to wpływ na zwiększenie kosztów za wysyłkę. Kartony fasadowe muszą zostać dopasowane także wielkością. Nie mogą one być za małe, a także nie mogą być za duże. W każdym z tych przypadków, zawartość będzie narażona na zniszczenie.

Mówiąc o opakowaniach tekturowych, warto wspomnieć o możliwości wykonania na nich nadruku. Kwestia, która odnosi się w szczególności do firm, np. księgarni internetowych, jakie na co dzień specjalizują się w takiej tematyce. Wykonanie nadruku na tekturowych opakowaniach, pomoże zapewnić dodatkową reklamę.

Folia bąbelkowa do pakowania książek

Jedna z najkorzystniejszych opcji. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie wystarczy tylko umieścić w środku książek. Folia bąbelkowa będzie w stanie zapewnić większą ochronę. W szczególności, jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Książki można umieścić pojedynczo w folii lub też wszystkie je owinąć. Wybór uzależniony jest od tego, ile produktów za jednym razem będzie wysyłanych do klienta.

Warto owinąć książkę pojedynczo. Dzięki temu nie będzie obaw o to, że okładki wzajemnie się porysują – jak to bywa w szczególności w przypadkach, kiedy ma się do czynienia z pozycjami w twardych okładkach i z ostrymi końcami. Tak zafoliowane książki należy umieścić w kartonie, układając jedna na drugą.

Folia bąbelkowa do pakowania książek

Tektura do zabezpieczania książek

Do pakowania warto książki zabezpieczyć tekturą. To opcja dla tych osób, jakie nie mają folii, jednak chcą zadbać o właściwe zapakowanie książki/książek. Dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, że w czasie transportu nie dojdzie do dodatkowych wgnieceń. Ciekawe jest to, że folia oraz tektura do zabezpieczania książek, mogą być użyte równocześnie. Tym bardziej że tekturę umieszcza się pomiędzy książkami (dwoma), układając całość warstwowo. Może to być też doskonałe wsparcie, jeżeli chodzi o umieszczenie wszystkiego w kartonie.

Wypełniacze do paczek

Kolejny element, który przydaje się do pakowania książek. Tak, obecność wypełniacza jest o tyle ważna, że dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, iż umieszczone produkty będą przesuwać się po całym kartonie, narażając się tym samym na uszkodzenia. Ile potrzeba będzie wypełniacza? Wszystko uzależnione jest od tego, z jaką dokładnie zawartością kartonu ma się do czynienia. Wypełniacz powinien znajdować się po bokach, na dnie, a także na wierzchu. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że stanowi on dobrą barierę ochronną, jeżeli chodzi o ewentualne zawilgocenie – jakie może się zdarzyć w trakcie dostawy.

O czym nie można zapomnieć?

Na pewno o nabyciu taśmy klejącej. Kartonu nie można zamknąć na tzw. zakładkę, ponieważ można być na 100% pewnym tego, że w trakcie wysyłki książek, zawartość się o tworzy. Poza tym, karton nie zaklejony może stanowić nie lada pokusę dla złodziei, którzy będą chcieli poznać zawartość. Taśma klejąca w przypadku pakowania książek w karton, jest absolutną koniecznością. Trzeba tylko zadbać o jej szerokość. Tak, aby uchwycenie nią klap kartonu nie sprawiało żadnych trudności.

Firmy zajmujące się sprzedażą książek, zamawiają dla siebie specjalne taśmy, posiadającej stosowny nadruk/grafikę reklamową. Jej użycie stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie. Na wypadek, gdyby niepowołane osoby chciały lub dostały się do środka. Dzięki temu będzie można zyskać pewność, że paczka nie została naruszona, a wszystkie pozycje znajdują się w środku.

tasma swiateczna

W czym wysyła się książki?

Wszystko uzależnione jest od tego, z jaką dokładnie ilością książek ma się do czynienia. Nie zawsze potrzebny będzie karton. Jeżeli ma się tylko jedną książkę, rezygnuje się z tekturowego opakowania, na rzecz większych kopert z wypełnieniem bąbelkowym. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby rozmiar koperty nie został wybrany na styk. Tym bardziej że pojedynczą książkę, zanim zostanie umieszczona w kopercie, warto dodatkowo zabezpieczyć folią lub tekturą – z każdej strony książki.

Oprócz tradycyjnej formy kopert, książki można wysłać w:

  • papierowych kopertach kurierskich,
  • papierowych kopertach kurierskich, jakie posiadają samoprzylepne zamknięcie,
  • kopertach ochronnych wykonanych z tektury,
  • sztywnych kopertach wykonanych z tektury.

Tego typu koperty sprawdzają się na ogół przy pojedynczych ilościach książek. Ich większa ilość wymaga zastosowania kartonów fasadowych, jakie bez nadruku reklamowego, można zakupić na poczcie. Jeżeli ktoś jednak na co dzień pracuje przy sprzedaży książek, powinien zamówić większą ilość opakowanych tekturowych, fasadowych. Dzięki temu będzie się miało pewność, że wysyłka książek będzie mogła być realizowana na bieżąco.

W czym wysyła się książki?

Wysyłka książek do adresata

Forma wysyłki uzależniona jest od poszczególnych ofert cenowych. Warto porównać je do siebie, wybierając tą najkorzystniejszą – w szczególności, jeżeli chodzi o koszt. To fakt, że klienci płacą za wysyłkę. Jednak chętniej będą oni korzystać z możliwości, jeżeli wysyłka będzie tania lub w ogóle nie będą musieli ponosić żadnych kosztów (w szczególności, jeżeli mowa u dużych zamówieniach).

Warto zaoferować swoim klientom możliwość skorzystania z kilku wysyłek, m.in. poczta, kurier, paczkomat. Tak, aby każda osoba miała możliwość wyboru najkorzystniejszego sposobu, gwarantującego szybkie otrzymanie paczki.

Jak zapakować książkę na prezent?

Co ciekawe, książki często daje się innym osobom w prezencie. Wbrew powszechnie panującym opiniom, taki podarunek jest bardzo ciekawą opcją, która na dodatek sprawiać może ogrom radości. Ważne jest to, aby prezent został dobrze spakowany. Niezależnie od tego, czy książka znajdzie swoje miejsce pod choinką, zostanie wręczona na urodziny/imieniny, czy nawet bez okazji.

Książka jako prezent świąteczny może zostać spakowana w papier ozdobny z takimi motywami. Ewentualnie, można zdecydować się na brązowy papier pakowy. Tak, ciekawa opcja, która jest modna ze względu na ekologiczne podejście. Zamiast nadrukowanych gwiazdek, bombek, tudzież innych ozdób, można coś samodzielnie narysować markerem lub kredkami. Ewentualnie, wystarczy podpisać dla kogo to jest. Nie trzeba silić się na specjalne wykonania, bo to w prostocie tkwi największa siła.

Jak wysłać książkę do odbiorcy?

Większą liczbę książek na prezent, warto także spakować w karton. Papier ozdobny jest cienki i ostro końce okładek mogą go przebić. Z opakowania nie zostanie nic. Przy tak dużej ilości książek, lepiej będzie spisywać się tekturowe opakowanie ozdobne. Można je kupić gotowe. Ewentualnie można postarać się o taki karton, który można w następnym kroku okleić papierem ozdobnym lub pakowym, który najczęściej można kupić na poczcie.

Wbrew pozorom, pakowanie książek nie sprawia takich trudności. Podstawą jest zapewnienie sobie odpowiednich materiałów do pakowania.

Nie przegap

1

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter