Brak produktów w koszyku.

Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Hurtownia opakowań Pakuj24 oferuje szeroki asortyment przeznaczony do pakowania przesyłek

Sprzedaż i prawidłowe zapakowanie laptopa

Zamawianie produktów on-line, korzystając z ofert sklepów internetowych jest niezwykle szybkie i komfortowe. Niewątpliwie, wielu z nas chce zaoszczędzić cenny czas i nerwy związane z wyprawą do sklepu i szukaniem odpowiedniego produktu pośród tłumów ludzi, głośnej muzyki oraz presji czasu. Za każdym razem pojawiają się jednak uciążliwe myśli, czy dany produkt dojdzie do nas bez uszkodzeń? Czy aby na pewno paczka nie zostanie zniszczona podczas transportu? Każdemu czasem coś “leci z rąk”…  Komputer należy do jednych z najbardziej wartościowych sprzętów elektronicznych, jest niezwykle wrażliwy na wstrząsy. Co jeżeli kurierowi z rąk wyleci zamówiony przez nas, wyczekany, nowy sprzęt elektroniczny? Furgonetka gwałtownie zahamuje i paczki przewrócą się? Co w momencie gdy pośród obitych przesyłek znajdzie się laptop, którego niezwłocznie potrzebujemy do pracy lub na który czekają już ze zniecierpliwieniem nasi najbliżsi? Zastanówmy się, jak zabezpieczyć laptopa do wysyłki?

Zapakowanie laptopa

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zapakowanie oraz zabezpieczenie nadawanej przesyłki. Opakowanie musi chronić zawartość przed wszelkimi zagrożeniami, które mogą spotkać paczkę podczas transportu. Jak zatem zapakować laptop, aby klienci byli zadowoleni a sprzedający oraz kurierzy nie musieli zastanawiać się, czy zamówienie dotarło do rąk odbiorcy bez szwanku? Do wysyłki laptopa powinniśmy odpowiednio się przygotować. Przeanalizujmy razem różne opcje!

Pakuj24 zaprasza na zakupy w swoim sklepie

Na początek…

Zanim przystąpimy do samej procedury pakowania laptopa, zastanówmy się jakie produkty zagwarantują naszej paczce bezpieczeństwo. Przede wszystkim potrzebny będzie odpowiednio sztywny karton o dostosowanej do danego sprzętu wielkości. Poza tym warto zaopatrzyć się w wypełniacze: niezawodna folia bąbelkowa, poduszki powietrzne, skropaki, wiórki papierowe czy bloki styropianowe. Warto wesprzeć się również taśmą klejącą oraz, jeżeli mamy taką możliwość, folią stretch. Dobrym pomysłem będzie również nabycie taśmy ostrzegawczej, która poinformuje zarówno kuriera jak i klienta o delikatnej zawartości paczki. Jeśli chcemy jednocześnie zareklamować nasze usługi, możemy skorzystać z taśmy firmowej z nadrukowanym logo.

Wszystkie produkty potrzebne do pakowania przesyłki zakupisz w hurtowni opakowań Pakuj24. Dodatkowo warto zauważyć, że produkty prosto od producenta opakowań to gwarancja jakości.

Kiedy mamy już odpowiednie materiały pora przejść do zapakowania laptopa.

Jak zatem zapakować laptopa do wysyłki?

Może się wydawać, że odpowiedź będzie prosta. Wysyłka laptopa nie wydaje się być skomplikowana, najłatwiej byłoby przecież przesłać towar w opakowaniu producenta. To oni w trosce o produkty planują odpowiednie pudełka. Są one dopasowane do danego modelu, zabezpieczają każdy z jego elementów.

Co należy zrobić w momencie, kiedy sprzedawany przez nas sprzęt był już użytkowany? Dawno pozbyliśmy się zbędnych folii bąbelkowych, owijek, plastikowych zabezpieczeń. Czy aby na pewno oryginalne kartonowe pudełko, z którego pozbyliśmy się drobnych i na pozór zbędnych elementów wystarczy? Niestety, takie zapakowanie laptopa do wysyłki nie jest wystarczające.

Oryginalne opakowanie produktu

Zacznijmy od rozpatrzenia tej bardziej pozytywnej opcji. Załóżmy, że posiadamy oryginalne pudełko w nienaruszonym stanie, zbudowane z odpowiednio sztywnego kartonu. Możemy w nim wysłać zakupiony przez klienta komputer, za pośrednictwem na przykład firmy kurierskiej. Jego rozmiar jest idealnie dopasowany do laptopa, co ograniczy ryzyko jego przemieszczania się podczas transportu. Po dodatkowym zabezpieczeniu paczki, o którym kilka słów znajduje się w kolejnej części poradnika, możemy spodziewać się, że dotrze do odbiorcy bez uszkodzeń.

Producent opakowań Pakuj24 oferuje produkty do pakowania przesyłek

Pakowanie laptopa w przypadku braku oryginalnego opakowania

Drugim, nieco mniej optymistycznym scenariuszem jest brak pudełka proponowanego przez producenta. W takim momencie doskonale sprawdzą się kartony o 5-warstwowej teksturze, kartony fasonowe. Płaskie, sztywne, wytrzymałe. Dodatkowo warto zauważyć, ze laptopy mają stosunkowo zbliżone do siebie rozmiary, więc firmy zajmujące się produkcją kartonów, dobrały ich wielkość również pod taki sprzęt elektroniczny. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele rozmiarów, zatem bez problemu uda się dobrać właściwy karton.

Co ciekawe, nie jest to koniec zalet pudełek tego typu! Zaprojektowane zostały one w taki sposób, aby składanie ich było bardzo szybkie i łatwe. Usprawnia to pracę i oszczędza cenne nerwy sprzedawcy 🙂

Pudełka mają również przeróżne opcje kolorystyczne oraz wzory. Jeśli tylko mamy ochotę, lub zajdzie potrzeba zapakowania produktu na przykład jako prezentu, kartony fasonowe sprawdzą się idealnie. Jednak najważniejszym jest fakt, że aby wysyłać w nich sprzęt bezpiecznie, nie ma potrzeby dodatkowego oklejania ich taśmą! Z pewnością jest to dodatkowy atut w obecnych czasach, kiedy wielu z nas stara się minimalizować produkcję odpadów i swój wpływ na środowisko!

Jak dodatkowo zabezpieczyć komputer przenośny oraz inny sprzęt elektroniczny?

Warto jednak zaznaczyć, że przed włożeniem laptopa do kartonu, powinno się go odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym sposobem będzie szczelne owinięcie komputera w folię bąbelkową, które uchroni przed obtłuczeniami czy wgnieceniami, dodatkowo można zabezpieczyć całość przy użyciu folii stretch oraz taśmy klejącej. Do kartonowego opakowania można również wsypać piankowy wypełniacz, który ochroni przedmioty przed ewentualnymi wstrząsami i zarysowaniami. To najbardziej skuteczne i efektywne zabezpieczenie przesyłek zawierających sprzęty elektroniczne.

Dodatkowe elementy, o których należy pamiętać

Poza samym laptopem, nie możemy zapomnieć o dodatkowych sprzętach, które zawiera taka przesyłka. Skupmy się teraz na ładowarce, bez której laptop jednak nie będzie działał zbyt długo oraz myszce, która niewątpliwie poprawia komfort pracy przy komputerze. Do zabezpieczenia tych elementów również możemy się posłużyć folią bąbelkową oraz taśmą, innym rozwiązaniem mogą być woreczki strunowe wyłożone wypełniaczem. Akumulator i ładowarka powinny być odłączone i zapakowane osobno. To ważne, gdyż mogą stanowić źródło iskier i doprowadzić do ogromnych uszkodzeń.

Pakowanie przesyłek korzystając z produktów producenta opakowań Pakuj24 to gwarancja skuteczności

 

Pakowanie krok po kroku

  1. Wspomnianymi już folią bąbelkową, folią stretch, taśmami i woreczkami strunowymi zabezpieczamy poszczególne elementy przesyłki.
  2. Na dno kartonu wysypujemy wypełniacze.
  3. Ze styropianowych belek możemy stworzyć swego rodzaju stelaż, dzięki niemu sprzęt zachowa stabilność podczas drogi.
  4. Zabezpieczony stelażem komputer umieszczamy w pudełku, upewniamy się, czy nie są w nim obecne wolne przestrzenie, które spowodują wstrząsanie sprzętem.
  5. Kolejnym kawałkiem styropianu oddzielamy komputer od dodatkowych elementów – ładowarki i myszki.
  6. Całość dopełniamy wypełniaczami.
  7. Paczkę dokładnie zaklejamy taśmą, popularny jest tak zwany krzyżowy sposób oklejania kartonu, który powoduje jego wzmocnienie. Uwagę podczas oklejania powinno się również poświęcić brzegom przesyłki.

Nadanie przesyłki

Po solidnym zapakowaniu sprzętu, wystarczy już tylko zaadresować zapakowany laptop do wysyłki. Wypisana lub wydrukowana etykieta powinna być dobrze widoczna na paczce. Kopię listu przewozowego warto również umieścić wewnątrz kartonu, co w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia przesyłki, umożliwi łatwiejsze ustalenie jej nadawcy i odbiorcy.

Koszt i czas wysyłki laptopa

Kiedy udało się już zabezpieczyć i zapakować laptopa, zamierzamy nadać przesyłkę. W tym celu możemy skorzystać z wysyłki kurierem.
Ile kosztuje wysyłka laptopa? Jaki jest czas dostawy? Odpowiedź jest standardowa – to zależy 😉

Ceny oraz czas wahają się w pewnych zakresach w zależności od firmy, której usługi wybierzemy, od wagi naszej paczki oraz ilości przyjmowanych zamówień w danym czasie. W regulaminach firm kurierskich gwarantowany czas dostawy szacowany jest na 3 dni robocze, jednak w praktyce paczki są często doręczane kolejnego dnia roboczego po odbiorze od nadawcy.

Proste i szybkie pakowanie przesyłek dzięki produktom producenta opakowań pakuj24

Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli czy warto zainwestować w ubezpieczenie laptopa

Co jeszcze można zrobić, aby po nadaniu czy zamówieniu paczki spać spokojnie? Zadbajmy o ubezpieczenie dodatkowe!

Niestety, zawsze pozostaje cień szansy, że pomimo starannego spakowania przesyłki i dokładnego zabezpieczenia jej zawartości, laptop może ulec uszkodzeniu. Sytuacje tego typu należą na szczęście do wyjątków, jednak sprzedawca powinien być na to przygotowany.

Zrozumiałym jest fakt, że jeżeli dojdzie do sytuacji uszkodzenia produktu w trakcie transportu , klient zażąda zwrotu pieniędzy. Zatem warto zainwestować w ubezpieczenie przesyłki. Pozwoli ono uchronić sprzedającego przed  finansowymi stratami. Możliwość ubezpieczenia nadawanej paczki oferowana jest przez każdą firmę kurierską, świadczą usługi na terenie Polski. Proponujemy zapoznać się z ofertami dostępnych na rynku firm kurierskich, porównać je i wybrać najbardziej dogodną dla nas.

Korzystając z jednej z najpopularniejszych obecnie firm, otrzymujemy ochronę przez zgubieniem  lub zniszczeniem naszej paczki. Maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 20 tys. złotych, a koszt usługi pozostaje uzależniony od sposobu nadania oraz rozmiarów wysyłki. Ostatecznie jest  to najczęściej cena rzędu kilku do kilkunastu złotych. Łatwo więc zauważyć, że dopłacając kilka – kilkanaście złotych gwarantujemy sobie zabezpieczenie sprzętu wartego kilkaset a często i kilka tysięcy!

A na zakończenie…

Wiele osób nie jest tego świadomych, więc pragniemy przypomnieć, że należy informować swoich klientów, by otwierali przesyłki w obecności kuriera. W ten sposób każda ze stron uniknie zbędnych i stresujących niedopowiedzeń, które mogą prowadzić do konfliktów. Dodatkowo umożliwi to w danej sytuacji szybkie wyjaśnienie problemu oraz ewentualne uzyskanie odszkodowania.

Trzymamy kciuki, aby już każde kolejne pakowanie i nadawanie paczki było bezproblemowe!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Naszą misją jest, aby wszystkie wysyłane towary trafiały do kupujących w nienaruszonym stanie, należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo zawartości każdej przesyłki zależy w głównej mierze od dokładnego zabezpieczenia jej przez sprzedawcę. My ze swojej strony zapewniamy szeroki wachlarz produktów do pakowania, które znajdziesz w naszym sklepie. Powodzenia w pakowaniu 🙂

Nie przegap

1

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter