Brak produktów w koszyku.

Bezstresowe porządkowanie piwnicy. Jak zrobić to szybko i skutecznie?

Producent opakowań poleca kartony do pakowania

Niezależnie od tego, czy Twoja piwnica znajduje się w domu, czy też w mieszkaniu prawda jest taka, że jest to pomieszczenie, w którym składujesz różne rzeczy mniej lub bardziej potrzebne. Kiedy przychodzi czas na sprzątanie piwnicy, nie wiesz od czego zacząć i jakie podjąć kroki, aby przebiegło szybko i bez większych komplikacji? Jeśli tak, to czytając poniższy tekst, przekonasz się, że jest to możliwe!

Sprzątanie piwnicy – pierwsze kroki

Generalne porządki w piwnicy warto rozpocząć od wyznaczenia terminu. W innym przypadku będziesz ciągle odkładać to zdanie, tłumacząc się przed samym sobą brakiem czasu i natłokiem innych obowiązków. Weź pod uwagę, że sprzątanie najprawdopodobniej zajmie Ci kilka godzin. Przy bardziej zapuszczonych piwnicach może przydać się nawet cały wolny dzień. Kiedy ustalisz sobie te dwie kwestie, możesz przejść do kolejnego kroku, jakim jest obiektywna ocena sytuacji. Wejdź do piwnicy i dokładnie rozejrzyj się dookoła. Całkiem możliwe, że zaraz po przekroczeniu progu pomieszczenia w Twojej głowie zrodzi się pomysł, jak najskuteczniej przeprowadzić porządkowanie. Jeśli tak się nie stanie, to nic straconego. Musisz działać schematycznie. Dobrym pomysłem jest przygotowanie listy rzeczy, które z całą pewnością nadają się do wyrzucenia oraz sprzętów, które Ci się jeszcze przydadzą. Bardzo ważne jest też to, aby w pierwszej kolejności ustalić, czy chcesz jedynie przeprowadzić sprzątanie piwnicy, czy również ją odświeżyć lub wyremontować. W drugim przypadku będziesz potrzebować więcej czasu i środków finansowych.

Skuteczne sprzątanie piwnicy dzięki kartonom od pakuj24.pl

 

Generalne porządki piwnicy – wybór mebli

W piwnicy każdego domu lub mieszkania znajduj się przedmioty, które są niezbędne i muszą w niej pozostać. Jednak nikt nie powiedział, że nie mogą zostać ułożone tak, aby pomieszczenie było funkcjonalne i przyjazne dla oka. Jako meble do piwnicy najlepiej sprawdzą się regały metalowe. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i po prostu tanie. W zależności od rozmiaru pomieszczenia możesz wstawić ich nawet kilka i znaleźć odpowiednie miejsce dla wszystkich ważnych przedmiotów. Na mniejsze rzeczy wystarczą półki powieszone na ścianie. Ubrania, stare książki, czy zabawki dzieci na pewno się na nich zmieszczą, a tym sposobem będziesz mieć więcej wolnej przestrzeni. Kiedy wybierzesz już meble, możesz zacząć robić porządek.

Niepotrzebne rzeczy trafiają do kosza!

Sprzątanie koniecznie rozpocznij od wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy. W tym zadaniu musisz być bardzo konsekwentny. Przedmioty, które zapomniane leżały w kącie piwnicy przez lata, raczej Ci się nie przydadzą, a jedynie będą zajmować cenną przestrzeń. Pod żadnym pozorem nie wykazuj się sentymentem. Kiedy niektóre rzeczy nie są Ci potrzebne, a są w dobrym stanie, możesz pomyśleć o ich sprzedaży lub oddaniu innym. Tylko miej na uwadze, że to wstrzyma Twoje porządki, ponieważ będziesz musiał czekać na chętnych. Przed rozpoczęciem sprzątania zaopatrz się w duże worki na śmieci, to właśnie do nich trafią wszystkie niepotrzebne rzeczy. Gdy uporasz się z tym, co zbędne będziesz widział, ile masz miejsca i w jaki sposób możesz je wykorzystać.

Meble to nie wszystko! Potrzebne rzeczy zapakuj do kartonów

Upychanie sprzętów i innych przedmiotów na siłę na regałach nie jest dobrym pomysłem. Nie tylko stwarzasz niebezpieczeństwo dla każdej osoby, która wejdzie do piwnicy, ale też nie uda Ci się zachować wizualnego efektu. Oczywiście piwnica to nie mieszkanie i nie musi być reprezentatywna, ale będzie w niej zawsze przyjemniej, kiedy wszystko znajdzie się na odpowiednim miejscu. Dlatego na pewno przydadzą Ci się nasze kartony do przeprowadzki. Wykonane są z trzywarstwowej wytrzymałej tektury. Bez żadnych przeszkód może spakować do nich sprzęty i większe przedmioty, które później ustawisz na regałach. Zaletą zamykanego kartonu jest to, że może uchronić swoje rzeczy przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami i dodatkowo opisać każdy z nich, co w przyszłości ułatwi Ci znalezienie danego przedmiotu. Na dokumenty i ubrania możesz wybrać mniejsze kartony, a na całkiem małe rzeczy – pudełka. Dla większego bezpieczeństwa możesz kartony owinąć folią stretch.

Folia stretch od producenta opakowań gwarancją jakości

 

Ustaw kartony na regałach

Po posegregowaniu wszystkich rzeczy i zapakowaniu ich w kartony możesz przejść do zapełniania miejsca na regałach. Również w tym przypadku zadbaj o funkcjonalność piwnicy. Znacznie łatwiej będzie, kiedy kartony z najrzadziej używanymi przedmiotami ustawisz na samej górze. To, co przydaje Ci się najczęściej np. słoiki z przetworami, odkurzacz, czy chwilowo nieużywane zabawki lepiej mieć pod ręką. Podczas sprzątania dobrze jest zapewnić sobie kawałek powierzchni na małe akcesoria. Przy ich pakowaniu mogą Ci pomóc pudełka, woreczki strunowe oraz gumki recepturki.

Jak utrzymać porządek w piwnicy?

Aby Twoje porządki miały sens, musisz zadbać o to, aby wszystkie rzeczy ciągle leżały w jednym miejscu. Przekładanie ich i odkładanie w zupełnie inne miejsce doprowadzi do tego, że bardzo szybko w piwnicy zapanuje ponownie chaos. Pamiętaj też, aby nie znosić do pomieszczenia przedmiotów, które zawadzają w kuchni, czy nie pasują do wnętrza łazienki tylko po to, by mogły kiedyś się przydać, choć masz pewność, że i tak nigdy więcej ich nie użyjesz.

Sprzątanie piwnicy po przeprowadzce do nowego mieszkania lub domu

Bardzo często zdarza się tak, że osoby, które decydują się na sprzedaż domu lub mieszkania nie sprzątają po sobie piwnicy, ponieważ wymagałoby to od nich poniesienia większych kosztów i skorzystania z usług firmy wywożącej zbędne rzeczy. W takiej sytuacji porządek w pomieszczeniu spada na osoby, które kupiły mieszkanie. Warto więc zachować wszelkie kartony z przeprowadzki. Kiedy zakończysz rozpakowywanie, masz możliwość spakowania rzeczy poprzedniego właściciela lub zapakować do kartonów te, które aktualnie nie są Ci potrzebne w domu.

W naszym sklepie znajdziesz kartony do przeprowadzki, które mogą Ci się również przydać podczas sprzątania. Dzięki temu, że są wytrzymałe i dostępne w różnych rozmiarach masz możliwość wielokrotnego ich użycia. Wykorzystaj je i jednocześnie chroń środowisko. Nasze produkty są ekologiczne i podlegające pod recykling.

 

Nie przegap

1

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach

Zadzwoń do nas
0

telephone call
Zamów przez
tel. 570 040 244

Newsletter